admin 17 lutego, 2019

Sztuka uliczna, Sztuka miasta - OmenaDziedzina sztuki, która powstaje na ulicy. Nie każda praca określana jest jako sztuka, dlatego zdarza się, że sztuka uliczna może kojarzyć się z wandalizmem. W szczególności w odniesieniu do malowideł kibiców. Jeżeli malunek w przestrzeni publicznej jest realizacją prawdziwych artystów, wtedy przyjemne popatrzeć na coś unikalnego. W większości przypadków sztuka miasta kojarzy się z Graffiti, które wykonywane jest na wiele metod. Graffiti przepełniają nasycone kolorów, a najważniejsze narzędzia dla Graffiti to wałek, spray i marker. Podstawowe wykonanie odbywa się wykorzystując szablony lub manualnie.

Jakie są rodzaje Graffiti?

Spośród wykorzystywanych technik rozróżnia się Graffiti: reklamowe, erotyczne, knit, sportowe, fotorealistyczne, narracyjne, light, polityczne, literowe, abstrakcyjne, artystyczne, szablonowe oraz 3D. Wykonywanie określonego sposobu na Graffiti wymaga wiedzy o sztuce współczesnej, żeby realizować oryginalne projekty. Profesjonalne Graffiti rozpoczyna się w sytuacji, kiedy artysta może podjąć każdą pracę, zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak również w przestrzeni publicznej – niezależnie od rozmiarów oraz zastosowanej techniki. Dla Graffiti często znajdzie się stosowne miejsce, to najczęściej wystarczy jakakolwiek powierzchnia gładka. Podobnie jak w innych rodzajach sztuki plastycznej, projekt Graffiti można wykonać na zlecenie. Graffiti stworzone w ramach usług w użyciu fachowych narzędzi znacząco odróżnia się wobec amatorskich wytworów, które wyrządzają szkody w przestrzeni publicznej.

Wielkogabarytowe malunki ścienne

Nowoczesne murale wyróżniają się najbardziej. Tylko mural ścienny posiada tak ogromny rozmiar. Kolosalny malunek, który da się zobaczyć z dużej odległości pozostaje w pamięci. Wykonanie muralu w technice 3D jest w olbrzymim stopniu efektywne. Zupełnie jakby coś się poruszało, unosiło w powietrzu albo wychodziło.