admin 29 czerwca, 2019

Masaż - Omena.waw.plDla licznego grona osób masaż to nie tylko zabieg w trakcie leczenia kontuzji. Masaż umożliwia zregenerować organizm i pozytywnie wpływa stan ducha. W chwili kiedy rutyna oraz pośpiech odbiera czas na odpoczynek – warto znaleźć chwilę czasu na masaż. Może okazać się to strzałem w dziesiątkę.

Strona internetowa gabinetu masażu: https://www.mindful.org.pl/endermologia-katowice-podlesie

Co jest ważne w trakcie masażu?

Masaż nie jest łatwy do zrealizowania i zbyt silne ugniatanie skóry sprawia ból, a do tego jest ryzyko pojawienia się siniaków. Odpowiednio przeprowadzony masaż przyprawia o wiele korzyści, mięśnie stają się przyjemnie odprężone, a organizm dostaje zastrzyk energii i dodatkowo towarzyszy temu poczucie błogości oraz odprężenia. Dlatego każdy profesjonalny masażysta stosuje się do określonych zasad. Kwestią nadrzędną jest, aby zachować tempo, rytm i siłę, aby masaż dostarczał jak najwięcej przyjemności, a przede wszystkim był skuteczny. Bardzo ważne jest, aby przeprowadzać masaż obierając taki kierunek, który jest odpowiedni z tym jak przebiegają mięśnie, a także naczynia krwionośne i limfatyczne.

Jak masaż wpływa na organizm?

Warto spostrzec, że w trakcie masażu zwiększa się sprężystość oraz elastyczność skóry. Masaż dostarcza substancje lecznicze, odżywcze oraz pielęgnacyjne. Odbywając zabieg pozbywamy się obumarłych komórek naskórka. Skóra otwiera pory, a w ten sposób wspomaga zregenerować uszkodzone komórki naskórka. Polepsza się krążenie krwi, a organizm doprowadza sprawniej substancje odżywcze, a także przyśpiesza się wydalanie produktów przemiany materii. Dużo można pisać jak pożytecznie masaż wpływa na nasz organizm, ale najprościej zaznajomić się ze szczegółami masażu na który jesteśmy gotowi poświęcić czas.