admin 16 lutego, 2019

Co to jest Graffiti? - OmenaGraffiti, czyli sztuka miasta. O graffiti można mówić wtedy, kiedy w obszarze publicznym miasta namalowane zostały wizualizacje artystyczne, które często są przejawem kulturowym. Od dawien dawna prace posiadają zawarte znaczenie ideowe, mające pobudzić emocje oraz nakłonić do działania. Graffiti jest także formą wyrażania siebie, a służy realizacji dowolnego zamierzenia. Jest to wynikiem indywidualnej potrzeby uprzedzania biegu wydarzeń lub upamiętnienia historii, a także dzielenia się doświadczeniem życiowym. Namalowane prace zwykle były i są anonimowe, ale autorzy najczęściej wybierają jako środek do zaprezentowania swojej osoby pseudonim artystyczny. Graffiti razem z rozwojem cywilizacyjnym i kulturowym zmieniło zakres obejmujących działań. W chwili kiedy panuje pokój oraz dostatek – ta forma sztuki w dalszym ciągu porusza problemy w kraju i na świecie – tymczasem można wykonać Graffiti na zamówienie. Zlecenie może przybrać formę muralu lub zostać zaprojektowane na ścianie wewnątrz hali sportowej lub sklepu.

Graffiti na zamówienie

To zupełnie coś nowatorskiego. Artyści, którzy posiadają doświadczenie w malarstwie przenoszą swoje umiejętności na dowolny format powierzchni. Co jest oryginalnego dla Graffiti? Graffiti wyróżniają nasycone kolory, a nowoczesne prace zostają utrwalone niemalże na stałe. Zastosowanie współczesnych technik UV lub 3D dostarcza dużo wrażeń. Ogromna ilość wizualizacji cyfrowej w w internecie albo telewizji zaniża wartość treści graficznej. W przypadku Graffiti jest całkowicie odmiennie. Graffiti jest rzadziej spotykane, a więc jest czymś ciekawszym – http://nietak.eu.

Warsztaty Graffiti dla dzieci

Malowanie Graffiti dla wielu ludzi jest symboliczne, ale jest również wspaniałym pomysłem na spędzanie czasu. Rodzice z dziećmi biorąc udział w warsztatach Graffiti mają okazję spróbować malarstwa artystycznego według własnej wyobraźni. Malowanie taty albo mamy lub wkurzonej żyrafy jest nie tylko zabawne, ale dodatkowo sprawia wiele radości. Malowidła mogą być zrealizowane na dużym formacie, a więc można razem poddać się realizacji projektu. Takich warsztatów można szukać w ofertach agencji artystycznych.